Aktuality
Římskokatolická farnost Ostrava-Hrabová zve na Noc kostelů
28 5 2024

Římskokatolická farnost Ostrava-Hrabová zve na Noc kostelů

Noc kostelů vstupuje v tomto roce již do 16. ročníku celorepublikové akce. Uskuteční se v pátek 7. června 2024. Využijte možnost návštěvy dřevěného kostelíku sv. Kateřiny Alexandrijské v noční atmosféře v době od 18:00 do 23:30 hod. V sakristii si budete moci prohlédnout bohoslužebné předměty a roucha, v místnosti pod věží se dozvíte o historii farnosti, od 18:30 vystoupejte do krovu kostela nebo až do věže ke zvonům.

UPOZORNĚNÍ NA ODSTÁVKU VODY
28 5 2024

UPOZORNĚNÍ NA ODSTÁVKU VODY

Upozorňujeme občany, že dojde ve čtvrtek 30. května 2024 v době od 13:15 do 14:00 hodin ke krátkodobé odstávce pitné vody, která se dotkne ulice Bažanova. Děkujeme za pochopení. 

DISTRIBUCE HLASOVACÍCH LÍSTKŮ PRO VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU
28 5 2024

DISTRIBUCE HLASOVACÍCH LÍSTKŮ PRO VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Vážení občané,

v současné době probíhá distribuce hlasovacích lístků pro volby do Evropského parlamentu voličům na jejich adresy. Na území městského obvodu Hrabová si distribuci zajišťuje radnice z vlastních zdrojů. Lístky jsou doručovány do poštovních schránek. Jelikož jsou obálky většího rozměru, nemusí se každému vejít do poštovní schránky. V takovýchto případech budou uloženy u poštovní schránky nebo u vchodu do nemovitosti.

Sada hlasovacích lístků pro jednotlivé volební subjekty je spolu s Informacemi o zásadách a způsobu hlasování a seznamem Zkratek politických stran a hnutí vložena do modré obálky. Radnice zároveň upozorňuje občany na fakt, že v některých bytových domech může dojít k situaci, kdy při stejných příjmeních a shodně označených schránkách nemusí být do schránky doručen správný počet obálek. Obdobně pak při nečitelně nebo vůbec neoznačených schránkách. 

Pokud volič nedopatřením lístky nedostane, může si je vyzvednout v úředních dnech pondělí a středa na Úřadu městského obvodu Hrabová, 1. p., kancelář č. 10, nebo přímo ve dnech voleb (7.–8. června 2024) od okrskové volební komise ve své volební místnosti podle místa trvalého bydliště.

VÍCE AKTUALIT >>