Aktuálně

HRABOVSKÉ KOSY
16 5 2024

HRABOVSKÉ KOSY

V sobotu 8. června 2024 pořádá Občanský spolek MUDr. Marcely Poláčkové tradiční akci v rámci oživení vesnických zvyků pod názvem Hrabovské kosy. Jedná se o soutěž v sečení trávy. Sraz všech účastníků v 15:00 v parku Hrabovjanka. Do kroku v průvodu sekáčů a k tanci zahraje dechový orchestr DEOR. Kromě občerstvení čekají na děti také zajímavé soutěže.

HOROR V OSTRAVSKÉ LITERATUŘE
16 5 2024

HOROR V OSTRAVSKÉ LITERATUŘE

Vydejte se s Petrem Ligockým po stopách předválečných ostravských braků a děl nejmladší generace hororových spisovatelů. Na besedu vás zve hrabovská pobočka Knihovny města Ostravy, která se koná v úterý 28. května 2024 od 16 hodin. 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSTRAVA-HRABOVÁ ZVE RODIČE S DĚTMI NA BĚH PRO DOBROU VĚC
16 5 2024

ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSTRAVA-HRABOVÁ ZVE RODIČE S DĚTMI NA BĚH PRO DOBROU VĚC

Hrabovská základní škola zve srdečně rodiny s dětmi na charitativní běh, kterým bude podpořena nezisková organizace Tyflocentrum věnující se cílové skupině osob se zrakovým postižením. Akce se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024, registrace na atletickém hřišti proběhne od 15:00 hodin. V rámci doprovodného programu si budete moci vyzkoušet střelbu ze zvukové pistole, sluchové pexeso či chůzi s bílou holí. Přijďte přispět na dobrou věc a podpořit činnost Tyflocentra. Více informací o organizaci naleznete například na webových stránkách: https://www.tyflocentrum-ova.cz/

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY PITNÉ VODY
16 5 2024

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY PITNÉ VODY

Dne 16. května 2024 je od 9:30 do 11:30 hodin přerušena dodávka pitné vody na ulici Božetěchova. 

OZNÁMENÍ KATASTRÁLNÍHO ÚŘADU MSK O REVIZI ÚDAJŮ
14 5 2024

OZNÁMENÍ KATASTRÁLNÍHO ÚŘADU MSK O REVIZI ÚDAJŮ

Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Ostrava, oznamuje, že bude na území městského obvodu Hrabová probíhat od 8. července 2024 do přibližně 30. listopadu 2025 revize údajů katastru nemovitostí. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu. 

Přesné znění oznámení je k dispozici na úřední desce pod číslem 50/2024. 

Děkujeme za Vaši případnou spolupráci. 

ZVEME VÁS NA CHOVATELSKOU VÝSTAVU
14 5 2024

ZVEME VÁS NA CHOVATELSKOU VÝSTAVU

Český svaz chovatelů v Ostravě-Hrabové srdečně zve chovatele a širokou veřejnost k návštěvě tradiční místní výstavy drobného zvířectva ve dnech 25. až 26. května 2024 v prostorách hřiště TJ Sokol Hrabová.

  • Výstava bude otevřena v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 8 do 13 hodin. 
  • V sobotu od 9 hodin bude probíhat posuzování zvířat, je zajištěno občerstvení, tombola, možnost nákupu chovných zvířat a odborná konzultace s posuzovateli. 
  • Prodej zvířat bude zahájen v sobotu od 12 hodin. 
  • Vstupné: dospělí 30 Kč, děti, mládež do 18 let zdarma. 

Na vaši návštěvu se těší pořadatelé.

VYŠLY KVĚTNOVÉ HRABOVSKÉ LISTY
10 5 2024

VYŠLY KVĚTNOVÉ HRABOVSKÉ LISTY

Nové květnové vydání Hrabovských listů je na světě. Od čtvrtečního dne započala jejich distribuce a měli byste je mít již ve svých schránkách. Co všechno ve zpravodaji najdete? Květnové vydání přináší velký rozhovor o našich hrabovských fotografech, Ilona a Libor Hromádkovi nám popsali, jak se k fotografování dostali, co rádi fotí a do jakých soutěží se zapojují. Kromě tradičních pozvánek na kulturní a sportovní akce zveme seniory na zájezd či přinášíme informace k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu. Květen je plný akcí, kromě jednotlivých příspěvků naleznete jejich přehled v samostatném kalendáři na straně 20. Elektronickou verzi květnového vydání naleznete na webových stránkách v sekci věnované Hrabovským listům či přímo pod tímto odkazem. Přejeme hezké májové dny při čtení dalšího vydání Hrabovských listů. 

Městský obvod vás zve na mezinárodní setkání velocipedistů
10 5 2024

Městský obvod vás zve na mezinárodní setkání velocipedistů

Je nám ctí, že vás můžeme pozvat i do Hrabové na velkolepou událost cyklistického sportu a přehlídku technické dovednosti našich předků. Ve čtvrtek 30. května 2024 přivítáme mezinárodní přehlídku historických kol IVCA RALLY také před Kulturním domem Ostrava-Hrabová za doprovodu swingové kapely a dalšího zajímavého programu. Čekají vás zábavné cyklokvízy, děti se budou moci projet na cyklokolotoči nebo zábavných kolech. Přeneste se s námi zpět v čase a přijďte podpořit atmosféru akce v dobovém oblečení. Ve stylovém cyklobaru vás čeká bohaté občerstvení v prvorepublikovém stylu. Akci zakončí vystoupení flašinetářky s ostravskými písněmi. Hlavním pořadatelem jízdy historických kol je Klub českých velocipedistů v Hrabové a spolupracujeme také se sportovně-kulturním spolkem Elegant. Na tuto výjimečnou akci jste srdečně zváni a těšíme se na vás od 15 hodin. 

Aktualizovaný program kulturního domu na měsíc květen
6 5 2024

Aktualizovaný program kulturního domu na měsíc květen

Aktualizujeme program kulturního domu na měsíc květen. V pátek 31. května 2024 došlo ke změně času představení pro děti na 16:00 hodin.

Společnost OVAK informuje o odběrech pitné vody z hydrantů
6 5 2024

Společnost OVAK informuje o odběrech pitné vody z hydrantů

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace registruje na území města Ostravy zvýšené počty událostí spojených s odběry vody z hydrantů. Jedná se zejména o případy jednorázových odběrů vody, v důsledku čehož následně často dochází k masivnímu zakalení a lokálně ke snížení tlaků vody ve spotřebišti s následným velkým počtem stížností občanů na kvalitu dodávané pitné vody.

Dodavatel pitné vody dále opakovaně upozorňuje, že neohlášený odběr pitné vody (s výjimkou hasebního zásahu) lze podle zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích klasifikovat jako tzv. černý odběr.

Veškeré odběry z hydrantů je nutné hlásit na provoz centrálního dispečinku

  • telefonicky: 800 202 700,
  • e-mailem: dispecerovak@ovak.cz.
PÍSMENKOHRANÍ V KNIHOVNĚ
6 5 2024

PÍSMENKOHRANÍ V KNIHOVNĚ

Od 23. května 2024 si pro děti připravily paní knihovnice napínavé luštění pod názvem PÍSMENKOHRANÍ. Luštit můžete až do poloviny června, neváhejte a zastavte se do hrabovské knihovny, na šikovné luštitele indicií čeká také odměna. 

Uzavření pobočky knihovny v Ostravě-Hrabové
6 5 2024

Uzavření pobočky knihovny v Ostravě-Hrabové

Vážení čtenáři, dovolujeme si Vás upozornit, že bude ve dnech 20. května a 21. května 2024 uzavřena z důvodu revize knihovního fondu pobočka hrabovské knihovny. 

MEMORIÁL O HŮLKU BOHUMILA HANČE A VÁCLAVA VRBATY
6 5 2024

MEMORIÁL O HŮLKU BOHUMILA HANČE A VÁCLAVA VRBATY

Klub hrabovských alkoholiků vás zve na jubilejní 101. Memoriál o hůlku Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, který se jako již tradičně uskuteční v parku na ulici V. Huga za bohatého doprovodného programu. Akce se koná v sobotu 25. května 2024 od 11:00 hodin. Start závodu je naplánován ve 12:29 hodin. Kromě samotného běhu na lyžích vás čekají hudební vystoupení místních kapel a po celou dobu akce také moderované aktivity pro děti.  

Děti hrají dětem pohádku: BOUDO, BOUDIČKO
6 5 2024

Děti hrají dětem pohádku: BOUDO, BOUDIČKO

Občanský spolek MUDr. Marcely Poláčkové si Vás dovoluje pozvat na představení pro nejmenší "Boudo, boudičko". Pohádku zahrají samy děti z dramatického kroužku v Kulturním domě Ostrava-Hrabová v pátek 31. května 2024 od 16:00 hodin. Všechny věkové kategorie diváků jsou srdečně zvány. 

PROGRAM KULTURNÍHO DOMU V KVĚTNU 2024
2 5 2024

PROGRAM KULTURNÍHO DOMU V KVĚTNU 2024

Zveme vás na májový program do Kulturního domu Ostrava-Hrabová, který se ponese opět v rytmu tance, zavítá k nám mistr divadla a krásného českého jazyka Jan Přeučil a děti se mohou těšit na Pirátskou pohádku v podání známé dvojky veverky Terky a myšky Klárky. Kulturní dům bude žít v květnu také sportem - poslední víkend v měsíci proběhnou turnaje ve stolním tenise. To je jen malá ochutnávka z nabitého programu - na všechny akce jste srdečně se svými rodinami zváni. 

UKONČENÍ PRÁZDNIN S YOUTUBEREM TARYM
2 5 2024

UKONČENÍ PRÁZDNIN S YOUTUBEREM TARYM

V pátek 30. srpna 2024 se můžete od 15 hodin těšit na dávku parkourového adrenalinu, zábavy a hudby v areálu TJ Sokol Hrabová. Hlavní hvězdou akce je youtuber a parkourista TARY, který vám předvede neuvěřitelné akrobacie a zapojí do vystoupení i své fanoušky. Čeká vás autogramiáda a společné focení. TARY však nebude jedinou hvězdou tohoto odpoledne, po jeho vystoupení se můžete těšit na další hudební překvapení, které nebudeme prozatím prozrazovat. Vstupenky si včas zakupte na portále rezervace.ostrava-hrabova.cz. 

PIRÁTSKÁ POHÁDKA S VEVERKOU TERKOU A MYŠKOU KLÁRKOU
2 5 2024

PIRÁTSKÁ POHÁDKA S VEVERKOU TERKOU A MYŠKOU KLÁRKOU

V neděli 19. května 2024 zveme děti s dospěláky na Pirátskou pohádku, kterou nám zahraje známá dvojice veverka Terka a myška Klárka z Divadélka Ententýky. Pirátská loď vyjíždí z přístavu Kulturního domu Ostrava-Hrabová v 15 hodin. Palubní lístky na představení jsou k dispozici v předprodeji na portále: rezervace.ostrava-hrabova.czza zvýhodněnou cenu 60 Kč v předprodeji. Těšíme se na vás při pravidelných nedělních pohádkách, které pořádá kulturní komise. 

ZVEME VÁS NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: BLÁZNOVY ZÁPISKY
2 5 2024

ZVEME VÁS NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: BLÁZNOVY ZÁPISKY

V pondělí 27. května 2024 nás poctí svou návštěvou v Kulturním domě Ostrava-Hrabová divadelní herec a mistr krásné češtiny Jan Přeučil. Kulturní komise vás srdečně zve od 19 hodin na divadelní představení Bláznovy zápisky. Vstupné: 380 Kč. Vstupenky je možné si rezervovat a zakoupit na portále: rezervace.ostrava-hrabova.cz 

POZVÁNÍ NA KONCERT ČESKÉ HUDBY
30 4 2024

POZVÁNÍ NA KONCERT ČESKÉ HUDBY

V pátek 24. května 2024 zazní od 18:00 hodin v sále kulturního domu krásné tóny vážných skladeb na Koncertě české hudby u příležitosti letošního výročí České hudby. Vystoupí žáci ZUŠ Leoše Janáčka a Vítkovický komorní orchestr pod taktovkou dirigenta Filipa Urbana. Vstupné je dobrovolné a jste srdečně zváni. 

POZVÁNÍ NA VÝSTAVU: DOBRODRUŽSTVÍ CYKLISTIKY - ÉRA VYSOKÉHO KOLA
18 4 2024

POZVÁNÍ NA VÝSTAVU: DOBRODRUŽSTVÍ CYKLISTIKY - ÉRA VYSOKÉHO KOLA

Zveme vás na netradiční sportovní výstavu, kterou budete moci v Národním zemědělském muzeu Ostrava zhlédnout až do 2. června 2024, představí ranou éru české cyklistiky – období, kdy se jezdilo na vysokých kolech.

Výstavu připravilo České muzeum stříbra s restaurátorem Mgr. Robertem Honsem ve spolupráci s Klubem českých velocipedistů v Hrabové. Děkujeme za propagaci našeho městského obvodu a ať se výstava všem návštěvníkům líbí!!! Více informací na: https://www.nzm.cz/aktualne-v-muzeu/vystavy/dobrodruzstvi-cyklistiky-era-vysokeho-kola