Občanský spolek MUDr. Marcely Poláčkové

Orientální tanec je jeden z nejstarších tanců na světě. Jeho počátky sahají až do 8. století př. naším letopočtem. Kolébkou tohoto krásného ženského pohybu je Egypt. Od minulého století se tento tanec rozšířil i do Evropy a v poslední době se stal velmi populární i u nás. A není divu! V dnešní uspěchané době si moderní žena chce nejen udržovat kondici a postavu, ale potřebuje zrelaxovat od svých všedních povinností. A tohle všechno orientální tanec splňuje.

 

Občanský spolek MUDr. Marcely Poláčkové

 

Občanský spolek se zabývá dvěma druhy činností:

  1. Divadlo tety Chechtalíny- divadlo je zaměřeno na výchovné pohádky pro děti se zdravotní a bezpečnostní tematikou, také produkuje představení k příležitosti Mikuláše, Vánoc, dne dětí, atp. Divadlo má 3 stálé ochotnické herce a několik herců externích, včetně dětí. Hrajeme pouze autorské kusy s vlastními texty, písněmi a choreografiemi. Sami si vyrábíme kulisy, kostýmy, rekvizity. Hrajeme ve všech divadlech na Ostravsku a ZŠ a MŠ v našem kraji. Zkoušky probíhají v Tanečním studiu na Paskovské 31. Pořádáme také různé akce pro děti- den dětí, pohádkový les, Mikuláš, máme v plánu také uspořádat Masopust, živý Betlém, vítání jara, oslavy výročí založení Hrabové.
  2. Taneční a pohybové studio Mata Hari - 3 dny v týdnu se ve studiu pořádají pohybové, rehabilitační a taneční lekce pro všechny věkové skupiny obyvatel, od dětí od 4 let, přes ženy všeho věku až po seniorky. S dětskými skupinami se účastníme velmi úspěšně tanečních soutěží. Cvičenkám a tanečnicím je k dispozici celá řada rehabilitačních, cvičebních a tanečních pomůcek, aktivity jsou zaměřeny na zlepšení fyzické i psychické kondice a zdraví frekventantek.

 

Informace o subjektu