ZŠ Hrabová v MS Deníku

24/3 2021

https://pr.denik.cz/doporucujeme/z-otazniku-delame-cesticky-do-sveta-20210304.html?fbclid=IwAR1SMYBiLrUbrveBlOpk5meFU9hLe2UloZON22ds81ij7BBYG4oNiEaYj-Y

ZŠ Hrabová v MS Deníku

Z otazníků děláme cestičky do světa...
22.3.2021

Základní škola Ostrava – Hrabová, Paskovská 46, příspěvková organizace - škola, kde se snoubí tradiční výuka s inovativním přístupem

Tak jako byl v tradičních českých pohádkách Hloupý Honza vybaven do světa ranečkem buchet, snažíme se i my dát našim žákům do pomyslného ranečku, s pomocí tradičních a osvědčených metod výuky, znalosti a praktické poznání, které ve světě využijí. Rovněž se do jejich uzlíčku nebojíme přibalit nějaké nové dobroty z moderních pedagogických kuchařek, aby s dnešním zrychleným a proměnlivým světem dokázaly udržet krok.

Výběr školy je jedním z důležitých rozhodnutí, kterým rodiče ovlivní budoucnost svých dětí. Naše škola vyučuje žáky 1. – 9. ročníku podle školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „Škola – místo k životu“. Důležité je pro nás bezpečné prostředí, v němž se žáci učí, a právě takové se snažíme Vašim dětem nabídnout. Prostředí, kde není žák stresován, kde se cítí dobře, kde se nebojí projevit a říct svůj názor, kde je naším partnerem, kam se rád vrací. Výsledkem našeho programu by měli být samostatní, sebevědomí a aktivní lidé, kteří budou zároveň dostatečně odpovědní vůči sobě i svému okolí, lidé schopní zvládnout rychlé změny v našem světě.

Máme upřímný zájem na dobré spolupráci rodiny a školy, a proto Vám i Vašim dětem chceme před nástupem do základní školy poskytnout i některé další informace o naší škole.
● Je nás 359 žáků, 24 učitelů, 5 vychovatelek, 5 asistentů pedagoga, speciální pedagog, psycholog, 5 kuchařek, školník, 4 uklízečky, sekretářka, ekonom, 2 křečci a chceme akvárium s rybičkami.
● Jsme dobří ve čtení, psaní, počítání, také v dějepise, chemii, atletice a házené. Za školním hřištěm se pasou koně a v trávě na zahradě se občas zapomene koroptev či zajíc.
● Potkat se můžeme nejen ve třídě, ale i v kuchyňce, ve školní a keramické dílně, odborných učebnách, v tělocvičnách, na Přírodovědném okruhu či hřišti.
● Pojedeme spolu po ukončení protiepidemických opatření na lyžařský kurz, ozdravný pobyt? Nebo na výlet? A co takhle divadlo?
● Baví tě malovat? Chceš se učit tancovat, hrát na hudební nástroj? Přijď do odpoledního kroužku nebo ZUŠ, která u nás působí.
● Mnoho zábavy i poučení Tě čeká ve Školní družině a Školním klubu.
● Každý z nás je originál. Každý z nás v něčem vyniká a každému z nás občas něco nejde.
● A o tom to je. Zjistit, v čem jsme dobří, a vědět, na koho se obrátit, když si s něčím nevíme rady.

Zdroj: ZŠ Hrabová

Těšíme se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi
Za vedení školy a pedagogický sbor
Mgr. Radek Pollo, ředitel školy

Kontaktní údaje: Paskovská 110/46, 720 00 Ostrava-Hrabová, Telefon: 599 507 121, E-mail: info@zshrabova.cz, Web: www.zshrabova.cz